O mnie
Cześć
Witaj w moim małym miejscu w Internecie gdzie dzielę się z Tobą moimi pasjami i zainteresowaniami. Tworzę karty edukacyjno dydaktyczne dla dzieci ale oprócz tego znajdziesz tu również małe krawiectwo, wszystko to czym zajmuję się w czasie drzemek dzieci. Lubię robić wiele rzeczy na raz, nie umiem zająć się tylko jednym tematem.
Ale od początku…
Moje życie zaczęło się wywracać do góry nogami dokładnie od 01 kwietnia 2017 roku, w momencie gdy dowiedziałam się o ciąży. Od tego dnia przepadłam, pochłonął mnie świat dzieci i ich rozwoju tak na MAXA.
Uwielbiam czytać książki, więc zmieniłam ich tematykę i dostosowałam ją do mojej ówczesnej zmieniającej się sytuacji.
Skąd pomysł na takie karty?
Stworzyłam je z myślą o logopedach i rodzicach borykających się z trudnościami w mowie swoich dzieci. Siedząc w gabinecie logopedycznym z synem wpadłam na pomysł jak mogę mu pomóc, co będę robić dla niego aby zaczął rozwijać swoją mowę. Obserwowałam Panią i to jak i czym z nim pracuje. Tak też powstały pierwsze prototypowe karty, które z czasem udoskonalałam. Moim celem, tworząc je jest to aby były one do użytku dla dzieci w gabinecie ale i w domu. Ważne dla mnie jest by urozmaicać zabawę dziecku i dać inne możliwości terapeutom czy rodzicom. Dzieci uwielbiają układać puzzle a karty są ich namiastką ale w zupełnie innym wydaniu.
Tworze te karty z dokładną starannością, każde zadanie jest przemyślane i tak skonstruowane aby dziecko miało z tego jak największą korzyść. Dokładny ich opis znajdziesz tutaj.
Logopedia – zadania i metody pracy
Terapia ręki i wspieranie rozwoju motorycznego dziecka
Integracja sensoryczna jako metoda pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym
Rozwój kreatywności dziecka
Psychologia dziecka
Psychologia pozytywna w edukacji
Metody terapii pedagogicznej
Grafomotoryka dziecka u progu edukacji
Mnemotechniki w edukacji
Grywalizacja w edukacji i praktyczne wykorzystywanie gier
Interaktywne lekcje – narzędzia dla nauczyciela
Biblioterapia i bajkoterapia
Terapia widzenia w pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych